Najlepsze Domy
Pracuję w domu Multi-Comfort’owym
Udostępnij 0

Pracuję w domu Multi-Comfort’owym

W maju 2016 roku upłyną dwa lata od otwarcia pierwszego w Polsce domu zbudowanego w technologii szkieletu drewnianego wg. wymogów dwóch standardów: Saint-Gobain Multi-Comfort oraz pasywnego Polskiego Instytutu Budownictwa Pasywnego i Energii Odnawialnej. Dom w Stawigudzie przy ul. Czereśniowej jest siedzibą inwestora – firmy Brawo Domy Pasywne.
Udostępnij 0

W maju 2016 roku upłyną dwa lata od otwarcia pierwszego w Polsce domu zbudowanego w technologii szkieletu drewnianego wg. wymogów dwóch standardów: Saint-Gobain Multi-Comfort oraz pasywnego Polskiego Instytutu Budownictwa Pasywnego i Energii Odnawialnej. Dom w Stawigudzie przy ul. Czereśniowej jest siedzibą inwestora – firmy Brawo Domy Pasywne.

To unikatowa okazja, aby po dwóch latach użytkowania ocenić jakość zastosowanych materiałów i rozwiązań.

O tym, jak wygląda praca w pasywnym domu pokazowym w Stawigudzie, opowiada Joanna Peczyńska, mgr inż. w firmie Brawo Domy Pasywne.

Jak zagospodarowana została przestrzeń dwupoziomowego budynku?
Nasz dom został zaprojektowany, jako pokazowy dom jednorodzinny z funkcją biurową, co spowodowało powstanie pewnych pomieszczeń nietypowych dla budynku mieszkalnego. Założeniem było zagospodarowanie części wnętrz w taki sposób, aby każdy odwiedzający mógł poczuć klimat domowego ciepła, a jednocześnie odnieść się do powierzchni poszczególnych pomieszczeń i ich funkcjonalności. Przekształciliśmy jednak sypialnie na biura dla naszych projektantów.

Od razu po wejściu do budynku znajdujemy się w obszernym holu z dużymi przeszkleniami i schodami prowadzącymi na antresolę. Z holu możemy przejść bezpośrednio do salonu, kuchni i jadalni, które są ze sobą połączone i tworzą wspólną przestrzeń. Korytarzem możemy także udać się do pomieszczeń biurowych, łazienki, pralni, pomieszczenia technicznego oraz naszego dużego pomieszczenia magazynowego.

Na drugim poziomie budynku znajdują się również pomieszczenia biurowe, łazienka oraz sala konferencyjna. Dobrze rozwiązana komunikacja jest bardzo ważnym elementem domu, ponieważ każdy z użytkowników musi mieć możliwość szybkiego przedostania się z jednego pomieszczenia do innego. Jest to tym bardziej istotne, ponieważ nie tylko my korzystamy z tej przestrzeni, ale także nasi Klienci. Czasem zdarza się, że oprowadzamy kilka osób w tym samym czasie.

Dom spełnia funkcję pokazową – czy cieszy się zainteresowaniem osób planujących budowę domu? Jakie kwestie i rozwiązania technologiczne najbardziej interesują gości?

Osoby odwiedzające nasze biuro często są zaskoczone jego wyglądem. Duże przeszklenia, nowoczesna bryła, brak kominów, brak grzejników, a jednak utrzymana stała temperatura powietrza – te elementy są zauważane na samym początku. Dopiero wtedy nasuwają się kolejne pytania o konstrukcję, instalacje, o materiały i przede wszystkim o czas potrzebny na realizację.

Często pytani jesteśmy o to, jakie systemy są w budynku zastosowane, że nazywamy go pasywnym. Czy polega to na zastosowaniu: pompy ciepła, instalacji solarnej, inteligentnego sterowania instalacjami, wentylacji z odzyskiem ciepła (rekuperacji) czy też fotowoltaiki?

Niewiele osób jest świadomych tego, że to konstrukcja przegród z odpowiednio dobranymi warstwami jest tutaj najważniejsza. Odpowiednio dobrane rozwiązania materiałowe poszczególnych warstw, zwarta bryła budynku (minimalizacja strat ciepła), usytuowanie względem kierunków świata i dobór odpowiednio dużych przeszkleń (a więc zyski ze słońca) – to podstawa budownictwa energooszczędnego. Dopiero drugim elementem projektu są odnawialne źródła energii. Z biegiem czasu przybywa osób zainteresowanych budową domu z naszą firmą. Zauważyliśmy, że świadomość ludzi o budownictwie energooszczędnym wzrosła w stosunku do lat ubiegłych.

Jak pracuje się w domu wybudowanym w najlepszych standardach? Czy pracownicy odczuwają różnicę po przyjściu do pracy i w porównaniu z własnymi domami? Jakie aspekty z 7 komfortów są najwyżej oceniane?

Pracujemy w domu pasywnym już przeszło dwa lata. Tutaj spędzamy dużą część życia, więc komfort pracy jest dla nas bardzo ważny. Dobra akustyka oraz termika stoją na pierwszym miejscu. W domu pokazowym mamy biuro projektowe, w którym pracuje czasem nawet dziewięć osób. Stała temperatura pomieszczeń jest elementem sprzyjającym pracy, przede wszystkim zimą i latem, kiedy spotykamy się ze skrajnymi warunkami pogodowymi.

Pompa ciepła w połączeniu z rekuperacją pomaga nam uzyskać ten efekt. Widujemy się tutaj także z naszymi Inwestorami i kontrahentami, spotkania trwają często wiele godzin, więc odpowiednie wygłuszenie strefy biurowej i ogólnodostępnej jest kwestią priorytetową. Odpowiednie warunki akustyczne uzyskaliśmy dzięki wykorzystaniu dedykowanych rozwiązań opracowanych przez firmy RIGIPS i ISOVER.

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!
читать далее etalon.com.ua

www.adulttorrent.org/details/home_run_audition_in_the_xxx_pawn_shop